Windows 10 – błąd podczas aktualizacji: 0xc1420127

Windows 10 – błąd podczas aktualizacji: 0xc1420127

Aktualizacja systemu Windows nie zawsze przebiega tak bezproblemowo jak obiecuje to Microsoft. Podczas aktualizacji systemu do Windows 10 mogą wystąpić liczne problemy, występujące z różnorodnych przyczyn. Jednym z nich jest błąd oznaczony symbolem 0xc1420127. Problem objawia się tym, że pomimo poprawnej weryfikacji systemu i rozpoczęciu instalacji zostaje ona przerwana. W pewnych sytuacjach informacja o błędzie nie jest zrozumiała.
Windows 10 – błąd podczas aktualizacji: 0xc1420127

Something happend 0xc1420127
Something happend

Problem występuje niezależnie czy instalację rozpoczęto z dysku czy z Windows Update w systemie. Rozwiązanie problemu z błędem 0xc1420127 może znaleźć zastosowanie także przy innych błędach.

 

Możliwe rozwiązania

Ponieważ przyczyny wystąpienia błędu mogą być różne, także i rozwiązanie konkretnego przypadku wymaga innych sposobów. Jeżeli jeden z nich nie przyniósł rozwiązania, to należy skorzystać z innego. Możliwe jest także zastosowanie kilku rozwiązań jednocześnie.

Rozwiązanie 1

Należy przeprowadzić wszystkie aktualizacje, poza tą, odpowiedzialną za zmianę systemu Windows. Następnie należy usunąć folder „C:\$Windows.~BT” i rozpocząć aktualizację systemu.

Rozwiązanie 2

Zdarza się, że problem stanowi karta graficzna. Zalecane jest przeprowadzenie aktualizacji sterowników do najnowszej dostępnej wersji. Sterowniki można znaleźć na stronie producenta danej karty.

Rozwiązanie 3

Oczyszczenie folderu tymczasowego. W tym celu należy otworzyć menu start lub wcisnąć klawisze: logo Windows + R i wpisać „%temp%„, a następnie zatwierdzić enterem. W otwartym folderze zalecane jest usunięcie całej jego zawartości.

Rozwiązanie 4

Problem może powodować zainstalowany antywirus. Przed aktualizacją systemu można wyłączyć ochronę.

Rozwiązanie 5

Sposób ten najczęściej rozwiązuje problem, jednak wymaga ingerencji w rejestr systemu Windows. Całą operację można wykonać w kilku krokach:

  1. Należy otworzyć menu start lub wcisnąć klawisze: logo Windows + R i wpisać „regedit„, a następnie zatwierdzić enterem.
    Windows 10 - błąd podczas aktualizacji: 0xc1420127
  2. Wśród rejestrów należy odszukać „HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WIMMount\Mounted Images„.
  3. Przed wprowadzeniem zmian zaleca się wykonanie kopi aktualnego stanu. W tym celu należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na wybrany rejestr, wybrać opcję „Eksportuj” i zapisać w wybranym miejscu. W razie potrzeby tak zapisany plik wystarczy uruchomić, a zapisany rejestr wróci na swoje miejsce.
    Windows 10 - błąd podczas aktualizacji: 0xc1420127
  4. Po zapisaniu kopii rejestru można przystąpić do jego usunięcia, poprzez wybranie opcji usuń z menu wyświetlonego po kliknięciu prawym przyciskiem myszy.
    Windows 10 - błąd podczas aktualizacji: 0xc1420127

Po ponownym uruchomieniu komputera instalacja systemu Windows 10 powinna wykonać się bez dodatkowych problemów.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Or