Reinstalacja Windows w laptopie Samsung

Reinstalacja Windows w laptopie Samsung

Obecnie coraz rzadziej spotyka się sprzedaż gier czy programów na płytach CD/DVD. Często nawet w zakupionym pudełku znajduje się kartka z kluczem licencyjnym i adresem strony internetowej, z której można pobrać program. Dzięki takiemu rozwiązaniu zniszczenie płyty nie powoduje utraty programu, a z serwera można pobrać najnowszą jego wersję. Konieczny jest natomiast dostęp do internetu i gwarancja, że firma udostępniająca oprogramowanie nadal będzie istnieć. Dla bezpieczeństwa można zachować plik instalacyjny w bezpiecznym miejscu.
Laptopy z systemami Windows już od dawna sprzedawane są z ukrytą partycją recovery zastępującą płytę. Taka partycja pozwala nie tylko zainstalować system przy pierwszym uruchomieniu komputera wraz z kompletem wszystkich potrzebnych sterowników dla danego modelu, ale także daje możliwość powtórzenia tej czynności, gdy system wymaga odświeżenia lub gdy uległ uszkodzeniu.
W laptopach firmy Samsung zasoby tej partycji dostępne są poprzez program Samsung Recovery Solution. Poniższy wpis przedstawia krok po kroku jak korzystając z tego narzędzia przywrócić początkowy stan systemu. Reinstalacja Windows w laptopie Samsung.

 

Samsung Recovery Solution

 1. Podczas uruchamiania komputera należy w sposób pulsacyjny wciskać klawisz F4 – uruchomi to program Samsung Recovery Solution.
  Reinstalacja Windows w laptopie Samsung
 2. Następnie należy zaakceptować umowę licencyjną.
  Reinstalling Windows on a laptop Samsung
 3. W kolejnym oknie znajduje się wybór dostępnych opcji. Należy wybrać przywracanie (ang. Restore).
  Réinstallation de Windows sur un ordinateur portable Samsung
 4. W kolejnym oknie znajdują się trzy opcje przywracania:
  – Uproszczone przywracanie (ang. Basic Restore) – powoduje przywrócenie plików systemowych Windows (C:\Windows), unikając ingerencji w pozostałe dane znajdujące się na dysku C. Pozwala to zachować dane użytkownika oraz profil w systemie Windows. Dodatkowa kopia ważnych plików pozwoli jednak uchronić się od ich przypadkowej utraty.
  – Całkowite przywracanie (ang. Complete Restore) – powoduje wyczyszczenie zawartości dysku C i przywrócenie komputera do stanu z pierwszego uruchomienia lub innego momentu jeżeli została wykonana Pełna Kopia Zapasowa.
  – Przywracanie danych (ang. Data Restore) – pozwala na przywrócenie danych użytkownika z wykonanej wcześniej kopii zapasowej.Reinstalacja systemu wiąże się z pełnym przywróceniem początkowych ustawień, więc należy wybrać Uproszczone przywracanie.
  Neu Installieren von Windows auf einem Laptop Samsung
 5. W kolejnym oknie należy wybrać zapisany wcześniej stan i przejść dalej.
  Reinstalacja Windows w laptopie Samsung
 6. Należy potwierdzić rozpoczęcie przywracania przyciskiem „Tak”, a następnie ponowne uruchomienie komputera przyciskiem „OK”
  Reinstalling Windows on a laptop Samsung Réinstallation de Windows sur un ordinateur portable Samsung
 7. Po ponownym uruchomieniu komputera system zapyta o język. Jest to ważny element, ponieważ później nie będzie można już zmienić języka.
  Neu Installieren von Windows auf einem Laptop Samsung
 8. Kolejne kroki można szybko pominąć klikając „dalej” – są nimi wybór klawiatury, akceptacja licencji Windows, ustawienia aktualizacji, ustawienia godziny.

Po tych krokach system będzie możliwe uruchomienie czystego systemu Windows.

 

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Or