Problem z otworzeniem dysku USB w laptopie HP

Problem z otworzeniem dysku USB w laptopie HP

W laptopach firmy HP zdarza się czasem problem z otwieraniem folderów i innych zasobów pamięci. Poniższy wpis opisuje jak rozwiązać problem z otwieraniem zawartości nośnika pamięci przenośnej. Błąd wyświetlany przez system podczas próby otwarcia zawartości to „You don’t currently have access to open this folder”. Zmiana uprawnień w zakładce „Zabezpieczenia” atrybutu „Właściwości” w tym przypadku nic nie zmieni, ponieważ problem leży gdzie indziej.

Laptopy HP zostały wyposażone w oprogramowanie pozwalające na dodatkowe zarządzanie zabezpieczeniami, zgromadzone w jednym miejscu. Jest nim „HP Client Security”.

Problem z otworzeniem dysku USB w laptopie HP

Rozwiązanie: „You don’t currently have access to open this folder”

Rozwiązaniem jest przełączenie opcji w programie „HP Client Security”. Poniżej znajduje się opis krok po kroku jak to zrobić:

  1. Należy otworzyć Panel sterowania.
  2. Przejść do System i zabezpieczenia.
  3. Tutaj należy znaleźć i uruchomić „HP Client Security” – można także spróbować znaleźć program w wyszukiwaniu, z poziomu menu start.
  4. W kolumnie „DEVICE” wybrać „Device Permissions”.
  5. Należy kliknąć ikonkę z napisem „Change” i potwierdzić w nowym oknie potwierdzenia – odblokuje to możliwość edycji zabezpieczeń.Problem z otworzeniem dysku USB w laptopie HP
  6. W kolumnie Access należy zmienić dostęp na „allow – full access” przy pozycji „Removable Storage (ex. USB drives)”.

Od tego momentu dostęp do urządzeń przenośnych jest odblokowany i można z nich swobodnie korzystać.

Loading Facebook Comments ...

Dodaj komentarz

Or